Prosty sposób
na zwrot podatku
Tel. +48 58 621 13 60
E-mail: poland@rttax.pl

Najczęściej Zadawane Pytania


Co robić, jeśli nie posiadam wszystkich niezbędnych dokumentów?
Jeśli nie posiadasz wymaganych formularzy i tak możesz rozpocząć procedurę zwrotu. Skontaktujemy się z Twoim pracodawcą i zdobędziemy dla Ciebie niezbędne dokumenty.
Jeśli nie posiadasz formularzy P-45/P-60, w niektórych przypadkach możemy użyć ostatniego dowodu wypłaty wynagrodzenia. Ale jeśli brytyjski urząd skarbowy go odrzuci, trzeba będzie skontaktować się z pracodawcą i poprosić go o wystawienie kopii formularza P-45 lub P-60.
Jeśli pracowałeś we własnym zakresie w ramach samozatrudnienia i nie posiadasz formularza CIS (asygnaty) lub miesięcznego zestawienia płatności („Subcontractor Monthly Statement“) – podaj nam informacje dotyczące Twojego pracodawcy, a my zdobędziemy brakujące dokumenty.
Co robić, jeśli nie posiadam numeru ubezpieczenia społecznego (NIN)?
Jeżeli nie znasz swojego numeru National Insurance Number (NIN) , nie oznacza to, że nie został Ci on nigdy nadany. Może być umieszczony na jakimkolwiek dokumencie otrzymanym z urzędu skarbowego Inland Revenue, na formularzach P-45 lub P-60 lub na ostatnim dokumencie wypłaty wynagrodzenia. Skontaktuj się z nami, a my doradzimy Ci, jak odzyskać podatek.
Kiedy mogę się starać o zwrot podatku?
Możesz ubiegać się o zwrot podatku natychmiast po tym, jak opuścisz UK, nawet jeśli rok podatkowy jeszcze nie dobiegł końca. Jednak jeżeli masz w planach powrót do Wielkiej Brytanii w tym samym roku podatkowym, lepiej jest zaczekać do końca roku podatkowego (rok podatkowy w Wielkiej Brytanii trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia następnego roku).
Za jakie lata mogę uzyskać zwrot podatku?
Możesz ubiegać się o zwrot podatku, jeżeli pracowałeś w Wielkiej Brytanii przez jakiś okres/okresy czasu w ciągu ostatnich 5 lat.
W jaki sposób otrzymam zwrot podatku?
Najpierw brytyjski urząd skarbowy Inland Revenue prześle zwrot podatku do nas. My pobierzemy należne nam opłaty za usługę i natychmiast prześlemy pieniądze na Twoje konto bankowe.
Czasami Inland Revenues może przesłać czek bezpośrednio do Klienta. W takim przypadku Klient powinien skontaktować się z RT Tax i wnieść opłatę za usługę.
Jakie podatki są płacone przez osoby pracujące w Wielkiej Brytanii?
Każda osoba legalnie pracująca w Wielkiej Brytanii powinna uiszczać podatki na rzecz państwa. Główne rodzaje podatków to:
•Składka ubezpieczeniowa (National Insurance Tax), która wynosi około 11% całości dochodu;
•Podatek dochodowy – jego stawka zależy od poziomu dochodu (od 0 do 40% całości dochodu).
Jeżeli zaczynasz pracę, Twój pracodawca nie wie, ile wyniesie Twój roczny dochód, dlatego zazwyczaj z płacy potrąca zbyt dużą zaliczkę na podatek. Skorzystaj z naszego darmowego Kalkulatora aby oszacować, jaka kwota zwrotu Ci przysługuje.
Jakie podatki podlegają zwrotowi?
Możesz ubiegać się tylko o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Wielka Brytania nie zwraca bezpośrednio składki ubezpieczeniowej, ale może przetransferować ją do funduszy emerytalnych w Twoim kraju.

Rejestracja

Rozpocznij odzyskiwanie swojego podatku z
RT TAX - certyfikowanym agentem w zwrocie podatku. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami za Ciebie, a Ty zaoszędzisz swój czas.
Rozpocząć zwrot
Kalkulator
Poznaj swoją kwotę zwrotu. Na to poświęcisz tylko kilka minut!
Ile mogę odzyskać?
 
 
Kontakt:

Centrum Kwiatkowskiego
ul. 10 lutego 16, 81-364 Gdynia,
lokal B5.01/A, Polska
Tel.: +4­85­86­211­360
Email: poland@rttax.pl
Skype: rttax_poland

 
Wymagany pakiet dokumentów

Wybierz kraj i pobierz formularze, niezbędne do przeprowadzenia procedury zwrotu podatku.

Dalej