Prosty sposób
na zwrot podatku
Tel. +48 58 621 13 60
E-mail: poland@rttax.pl
odzyskajpodatek.pl
Powrót do strony głównej
Zasiłek na dziecko z Niemiec- nawet do 223 euro miesięcznie

Zasiłek na dziecko(Kindergeld) jest jednym z wielu dodatków w Niemczech, które może być wypłacone zarówno niemcom jak i imigrantom. Kto zatem może ubiegać się o Kindergeld?

Jeśli jedno z rodziców pracuje (lub pracowało) w Niemczech, a drugie przebywa z dzieckiem w kraju należącym do EOG (Europejskieo Obszaru Gospodarczego) to może przysługiwać dodatek Kindergeld. Na dziecko do 18 roku życia bez wyjątku, natomiast do 25 roku życia pod warunkiem, że dziecko w dalszym ciągu się uczy i nie wykonuje żadnej pracy zarobkowej.

Rząd niemiecki co roku podnosi kwoty dodatków. Dla przykładu w roku 2017 może wzrosnąć z 192 euro o 223 euro na dziecko miesięcznie. To zależy od tego ile masz dzieci. Jeśli masz dwoje dzieci, każde dziecko ma prawo do 192 zł miesięcznie, trzecie dziecko ma prawo do 198 euro, podczas gdy czwarte i każde następne - 223 € miesięcznie.

O dodatek na dziecko można ubiegać się za ostatnie 4 lata.

O tym czy masz prawo do świadczeń z Niemiec decydujeKasa Rodzinna- Familienkasse. W przypadku zakończenia pracy na terenie Niemiec masz obowiązek poinformować o tym fakcie Familienkasse. Koniec zatrudnienia jest jednoznaczny z utratą prawa do otrzymywania świadczenia Kindergeld. Jeśli zakończyłeś pracę w Niemczech, a nadal pobierasz zasiłek, Familienkasse może się do Ciebie zwrócić o zwrot otrzymywanego bezprawnie zasiłku.

Aby uzyskać Kindergeld należy złożyć szereg dokumentów: Lohnsteuerbescheinigung od wszystkich pracodawców, Kopia umowy z pracodawcą niemieckim (Arbeitsvertrag), Zaświadczenie „Arbeitgeberbescheinigung” wypełnione i podbite przez niemieckiego pracodawcę (oryginał) itp.

Wszystkie wymagane dokumenty

Jeśli nie posiadasz zaświaczenia Arbeitgeberbescheinigung RT TAX może wysłać prośbę do pracodawcy. Pozostałe dokumenty należy skompletować indywidualnie.

Zwykle okres oczekiwania na zasiłek wynosi 6-12 miesięcy. W niektórych przypadkach może potrwać krócej lub dłużej.

Dokumenty o zasiłek na dziecko możesz również złożyć samodzielnie do Famileinkasse. Natomiast musisz być gotowy by odpowiedzieć na wszelkie pytania ze strony inspektorów. Jeśli przez dłuższy czas nie dostarczysz wymaganych informacji- należy skontaktować się z nimi samodzielnie.

Specjaliści RT TAX mogą Ci pomóc w odzyskaniu zasiłku na dziecko. Skontaktuj się z nami! 


Kalkulator
Ile mogę odzyskać?


 
 
Kontakt:

Centrum Kwiatkowskiego
ul. 10 lutego 16, 81-364 Gdynia,
lokal B5.01/A, Polska
Tel.: +4­85­86­211­360
Email: poland@rttax.pl
Skype: rttax_poland

 
Wymagany pakiet dokumentów

Wybierz kraj i pobierz formularze, niezbędne do przeprowadzenia procedury zwrotu podatku.

Dalej