Prosty sposób
na zwrot podatku
Tel. +48 58 621 13 60
E-mail: poland@rttax.pl
odzyskajpodatek.pl
Powrót do strony głównej
Podatki zwrócone z zagranicy pozostają w Polsce

Każdego roku zagraniczne urzędy skarbowe zwracają Polakom pracującym za granicą miliony nadpłaconego podatku. Firma RT Tax Polska, specjalizująca się w zwrocie podatku z zagranicy, w grudniu 2012 roku przeprowadziła badanie, którego celem było znalezienie odpowiedzi na pytanie: Gdzie zostają wydane pieniądze z odzyskanego podatku - w Polsce czy za granicą. Badanie przeprowadzono wśród klientów firmy.

Prawie 70 procent respondentów stwierdziło, że zwrot podatku przeznaczyło na pokrycie codziennych wydatków w Polsce. Tylko jeden na pięciu pytanych wydał odzyskane pieniądze w innym kraju. Niewielki odsetek respondentów (4 procent) odpowiedziało, że część przeznaczyło na wydatki w Polsce, a część za granicą. Tylko 3 procent pytanych przeznaczyło odzyskane pieniądze na oszczędności. Reszta badanych nie pamięta, gdzie wydała zwrócone podatki.

Dyrektor spółki RT Tax Polska, Małgorzata Alboszta, cieszy się z wyników badania: "Dane te są bardzo zadowalające. Można stwierdzić, że większość rodaków wydaje pieniądze odzyskane z zagranicznych urzędów skarbowych w Polsce. Tym sposobem przyczyniamy się do zwiększenia konsumpcji i poprawy polskiej sytuacji gospodarczej. Te wyniki są wielką motywacją dla naszej działalności".

Pomimo zadowalających wyników badań, dyrektor firmy wyraża jednak żal, że Polacy nadal nie mają wystarczających informacji na temat możliwości zwrotu podatku - wielu wciąż się obawia, że może to być niezgodne z prawem.

Z danych RT Tax Polska wynika, że łączna kwota niezwróconego nadpłaconego podatku za rok 2012 może osiągnąć nawet około 190 milionów złotych. Dla porównania, na Litwie kwota ta może oscylować wokół 19 milionów złotych, a na Łotwie - 14 mln złotych.

"Polska wciąż jest krajem, który 'daruje' obcym budżetom duże kwoty podlegające zwrotowi podatków. Z naszych danych wynika, że 30 - 35 procent wszystkich tych, którzy pracowali za granicą i którym zwrot podatku się należy, nie ubiega się o niego. Smutne jest to, że kwota należącego się podatku jest tracona po upływie określonego czasu. Termin ten zależy od kraju rozliczenia, np. z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Irlandii zwrot podatku można otrzymać do 4 lat wstecz, a z Holandii - do 5 lat" - powiedziała Małgorzata Alboszta.

 

Pochodzenie: pap.pl 07.01.2013


RT TAX blog
Pracowałeś za granicą, czy dopiero planujesz wyjazd? Wierzymy, że nasze rady Ci pomogą.
Czytaj dalej
Prasa o nas
Dowiedz się, co piszą o nas polskie portale.
Czytaj dalej
O nas
Dowiedz się więcej o RT Tax. Nasza krótka historia i dlaczego warto nas wybrać.
Czytaj dalej
Kalkulator
Ile mogę odzyskać?


 
 
Kontakt:

Centrum Kwiatkowskiego
ul. 10 lutego 16, 81-364 Gdynia,
lokal B5.01/A, Polska
Tel.: +4­85­86­211­360
Email: poland@rttax.pl
Skype: rttax_poland

 
Wymagany pakiet dokumentów

Wybierz kraj i pobierz formularze, niezbędne do przeprowadzenia procedury zwrotu podatku.

Dalej