Prosty sposób
na zwrot podatku
Tel. +48 58 621 13 60
E-mail: poland@rttax.pl
odzyskajpodatek.pl
Powrót do strony głównej
Dlaczego ludzie migrują do Niemiec?

Dzisiaj w Niemczech żyje ponad 9 mln obcokrajowców. Ten kraj jest drugim co do popularności miejscem migracji zaraz po Stanach Zjednoczonych. Każdego roku tysiące migrantów przyjeżdża do Niemiec szukać lepszego życia. Ludzie o różnej narodowości, wyznaniu, poziomie wykształcenia i kwalifikacjach zawodowych tworzą w Niemczech kulturową mozaikę.

Niemcy znane są z rozbudowanego systemu opieki społecznej, którego zasady funkcjonowania regulują akty prawne. W ten sposób Niemcy zobowiązują się do ochrony naturalnych podstaw życia swoich obywateli. W przypadku, gdy obywatel nie jest w stanie zapewnić sobie sam podstawowych środków do życia, państwo mu pomoże i zapewni godne życie.

W Niemczech osoby bezrobotne mogą liczyć na wsparcie państwa w postaci zasiłku w wysokości 60% ostatniego dochodu netto dla tych, którzy nie mają dzieci, a 67% dla tych, którzy posiadają potomstwo. Migranci ekonomiczni często nadużywają tego przywileju, ponieważ by otrzymać świadczenie wystarczy być zarejestrowanym jako bezrobotny, nie trzeba mieć żadnej historii zatrudnienia.

Stopa bezrobocia w Niemczech wynosi 4,7%. Najbardziej pożądanymi zawodami na rynku są lekarze, specjaliści IT, inżynierowie. Jest wiele zawodów, które nie wymagają żadnego wykształcenia, takie jak: hydraulik, elektryk, rzemieślnik itp. Duży popyt jest również na wykwalifikowanych pracowników. Niemieckie koncerny takie jak BMW, Siemens, Adidas i Volkswagen zatrudniają tysiące pracowników każdego roku.

Niemcy troszczą się o swoich obywateli również na starość, zapewniając im emerytury w wysokości średnio ok. 1000 Euro miesięcznie, przy czym w Niemczech Zachodnich jest trochę wyższa niż we Wschodnich.

Ponadto, każdy podatnik mieszkający z dzieckiem może otrzymać zasiłek na dziecko ( Kindergeld) do momentu ukończenia przez nie 18 roku życia lub 25, jeśli kontynuuje naukę. Rodzice otrzymują miesięczne zasiłek w wysokości 190 EUR na pierwsze dwoje dzieci, na trzecie 196 euro, a na każde kolejne221 Euro.

Niemcy są atrakcyjnym miejscem również dla młodzieży. Absolwenci krajowi, jak i przyjezdni mogą studiować za darmo zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich. Tymczasem uczelnie prywatne są dosyć drogie i kosztują do 20 000 EUR / rok. Każdy, kto chce studiować w Niemczech, musi znać język niemiecki. Osoby z zagranicy, zanim zapiszą się na studia, muszą zdać egzamin sprawdzający znajomość języka. Jednakże istnieją pewne odstępstwa i w wyjątkowych sytuacjach wystarczy znajomość języka angielskiego.

Praca i zarobki, czyste środowisko, niski wskaźnik przestępczości, dużo czasu wolnego i dostęp do rozrywek kulturalnych, świetnie zorganizowany transport publiczny sprawiają, że Niemcy są atrakcyjnym krajem dla obcokrajowców. Ludzie migrują do Niemiec z wielu powodów, ale chyba najważniejsze jest silny system gospodarczy oraz dobrobyt.


Kalkulator
Ile mogę odzyskać?


 
 
Kontakt:

Centrum Kwiatkowskiego
ul. 10 lutego 16, 81-364 Gdynia,
lokal B5.01/A, Polska
Tel.: +4­85­86­211­360
Email: poland@rttax.pl
Skype: rttax_poland

 
Wymagany pakiet dokumentów

Wybierz kraj i pobierz formularze, niezbędne do przeprowadzenia procedury zwrotu podatku.

Dalej
Obserwuj nas na Google+1 obserwatorzy | 1 460 czytelnicy