Prosty sposób
na zwrot podatku
Tel. +48 58 621 13 60
E-mail: poland@rttax.pl
odzyskajpodatek.pl
Powrót do strony głównej
Drastyczne zmiany dla imigrantów w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania wprowadza zmiany dotyczące polityki imigracyjnej. Premier David Cameron powiedział, że kraj potrzebuje restrukturyzacji systemu edukacji, świadczeń społecznych i opieki zdrowotnej w celu ograniczenia imigracji z innych krajów Unii Europejskiej.

Jedną z nowości dla osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii będzie obowiązek płacenia za udzielenie pomocy medycznej przez National Health Service (NHS), a wszystko to aby zaprzestać tzw. turystyki zdrowotnej. Każda osoba chcąca skorzystać z usług lekarza będzie musiała zapłacić od 20 do 100 funtów oraz pokryć koszty leczenia.

Jak donoszą brytyjskie media, do szpitalnych łóżek mają zostać zamontowane karty płatnicze. Departament Spraw Zdrowia obiecuje przekazać więcej informacji w marcu. Zaniepokojony rząd brytyjski oraz NHS podejmują takie działania ze względu na koszty leczenia cudzoziemców, które wynoszą nawet do 2 mld USD rocznie.

David Cameron w materiale dla BBC ogłosił, że zamierza zatrzymać ”turystykę korzyści”, dla wszystkich imigrantów wprowadzi surowsze przepisy dotyczące świadczeń z tytułu bezrobocia lub rekompensaty wynajmu mieszkań. Zapowiedział również, że imigranci z UE będą musieli poczekać 3 miesiące aby uzyskać prawo do niektórych zasiłków. W kwietniu tego roku ma wejść ustawa zapobiegająca nadużywaniu zapomogi socjalnej. Będą mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie osoby posiadające zatrudnienie. Theresa May minister spraw wewnętrznych oraz minister pracy i emerytur Iain Duncan Smith, zgodnie wypowiedzieli się na łamach ”Daily Mail” – „Sytuacja, w której ludzie przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii i liczą na to, że dostaną coś za nic, nie będzie już możliwa. Imigranci wnieśli ogromny wkład w rozwój naszego kraju (...), ale migracja musi być pod kontrolą".

Wszystkie ograniczenia najbardziej dotkną obywateli Rumunii oraz Bułgarii, którzy dopiero od końca roku mają możliwość swobodnie podróżować do innych krajów UE.

Unia Europejska przewiduje, że w ciągu najbliższego roku do Wielkiej Brytanii z Bułgarii i Rumunii przyjedzie 50 tys. Bułgarski Ambasador w Londynie twierdzi, że liczba będzie znacznie mniejsza – około 8 tys.

W wywiadzie dla Financial Times, D. Cameron powiedział, że poprzedni rząd zrobił wielki błąd nie ograniczając możliwości migracji i przyjazdu w celach zarobkowych do Wielkiej Brytanii. W 2004 roku, kiedy Polska i 9 innych Państw (w tym Litwa) przystąpiły do UE, do Wielkiej Brytanii przybyło dużo więcej imigrantów niż było przewidziane.

Jedyną pozytywną informacją jest to, że zmiany dotyczące przyznawania zapomogi mieszkaniowej nie będą stosowane w przypadku Brytyjczyków jak również tych imigrantów z UE, którzy już pracują w Wielkiej Brytanii.


RT TAX blog
Pracowałeś za granicą, czy dopiero planujesz wyjazd? Wierzymy, że nasze rady Ci pomogą.
Czytaj dalej
Prasa o nas
Dowiedz się, co piszą o nas polskie portale.
Czytaj dalej
O nas
Dowiedz się więcej o RT Tax. Nasza krótka historia i dlaczego warto nas wybrać.
Czytaj dalej
Kalkulator
Ile mogę odzyskać?


 
 
Kontakt:

Centrum Kwiatkowskiego
ul. 10 lutego 16, 81-364 Gdynia,
lokal B5.01/A, Polska
Tel.: +4­85­86­211­360
Email: poland@rttax.pl
Skype: rttax_poland

 
Wymagany pakiet dokumentów

Wybierz kraj i pobierz formularze, niezbędne do przeprowadzenia procedury zwrotu podatku.

Dalej
Obserwuj nas na Google+1 obserwatorzy | 1 460 czytelnicy