Prosty sposób
na zwrot podatku
Tel. +48 58 621 13 60
E-mail: poland@rttax.pl
odzyskajpodatek.pl
Powrót do strony głównej
Ważna informacja dla osób, które pracowały w Holandii

Nowe zmiany są istotne dla podatników niebędących rezydentami podatkowymi w Holandii, bądź też posiadających taki status ale nie od początku 2015 roku.

Kwoty podatku do odzyskania za 2015 rok będą mniejsze, a procedura uzyskania zwrotu może potrwać dłużej. Zazwyczaj jest tak, że wprowadzane zmiany powodują pewne zakłócenia w procesie odzyskiwania podatku, głównie ze względu na niedoskonałości systemowe i wprowadzane aktualizacje.

Najważniejszą zmianą jest nowy system określania statusu podatnika niebędącego rezydentem. Od teraz osoby, które nie są zameldowane w Holandii, jako kraju ich zamieszkania, nie mogą uzyskać statusu rezydenta podatkowego.

Dla porównania, za rok 2014 roku podatnik mógł uzyskać całkowity zwrot zapłaconego podatku niezależnie o wysokości dochodu osiągniętego w Holandii i w swoim kraju ojczystym. W wyniku zmian, które dotyczą rozliczenia roku 2015 i kolejnych, aby móc odzyskać maksymalnie wysoki zwrot podatku i skorzystać z wszystkich możliwych ulg podatkowych i odliczeń, 90% dochodu podatnika uzyskanego na całym świecie musi podlegać opodatkowaniu w Holandii. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, nie będzie możliwe uzyskanie statusu rezydenta podatkowego.

Tymczasem podatnicy mieszkający w jednym z krajów należący do EU i uzyskujący przynajmniej 90% swoich dochodów na terenie Holandii, mają prawa do tych samych zwolnień podatkowych i odliczeń co obywatele holenderscy. W takiej sytuacji podatnik starający się o zwrot podatku musi dostarczyć zaświadczenie o uzyskanym dochodzie bądź jego braku ze swojego urzędu skarbowego w kraju ojczystym.

Zaszły pewne zmiany również w przypadku składania zeznań podatkowych on-line. Za rok 2015 i kolejne, nie będzie możliwości korzystania z kodów PIN. Zamiast nich podatnik będzie mógł wykorzystać login i hasło, które otrzyma automatycznie.

Więcej informacji o wprowadzonych zmianach można znaleźć na oficjalnej stronie urzędu holenderskiego : www.belastingdienst.nl


Kalkulator
Ile mogę odzyskać?


 
 
Kontakt:

Centrum Kwiatkowskiego
ul. 10 lutego 16, 81-364 Gdynia,
lokal B5.01/A, Polska
Tel.: +4­85­86­211­360
Email: poland@rttax.pl
Skype: rttax_poland

 
Wymagany pakiet dokumentów

Wybierz kraj i pobierz formularze, niezbędne do przeprowadzenia procedury zwrotu podatku.

Dalej
Obserwuj nas na Google+1 obserwatorzy | 1 460 czytelnicy