Prosty sposób
na zwrot podatku
Tel. +48 58 621 13 60
E-mail: poland@rttax.pl
odzyskajpodatek.pl
Powrót do strony głównej
Zwrot podatku z Irlandii

Pracując w Irlandii, na pewno zauważyłeś, że z Twojego wynagrodzenia potrącana jest pewna kwota na podatek dochodowy. Dobra wiadomość jest taka, że część lub nawet całość tych pieniędzy możesz odzyskać!

Prawo irlandzkie przewiduje pewną kwotę wolną od podatku, którą możesz zarobić w ciągu roku bez opodatkowania. Znaczy to, że jeśli Twoje roczne zarobki nie przekroczyły tej kwoty, możesz legalnie odzyskać cały zapłacony podatek. Jeśli natomiast znalazłeś się wśród osób o wyższych dochodach, urząd skarbowy zwróci tylko podatek nadpłacony.

Kwota zwrotu podatku zależy od wielu czynników, takich jak m.in. wysokość rocznych zarobków i potrąconego podatku. Aby w przybliżeniu oszacować wysokość swojego zwrotu, możesz skorzystać z naszego darmowego Kalkulatora. Dokładnego wyliczenia dokonują specjaliści w naszym biurze.

O zwrot podatku z Irlandii możesz ubiegać się za ostatnie 4 lata. Najprościej jest skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy z długoletnim doświadczeniem, takiej jak RT TAX. Wtedy procedura zwrotu ograniczy się do kilku prostych czynności.

Aby rozpocząć proces zwrotu podatku można skontaktować się z nami telefonicznie, odwiedzić nasze biuro osobiście lub zarejestrować się przez internet, wypełniając Formularz, znajdujący się na naszej stronie. Po wypełnieniu Formularza, automatycznie otrzymasz e-mail z instrukcjami i spisem potrzebnych dokumentów, a w ciągu następnych 4 godzin roboczych możesz spodziewać się telefonu od naszego specjalisty, w celu omówienia szczegółów procedury.

Dokumenty potrzebne do przeprowadzenia zwrotu podatku z Irlandii to: kopia paszportu lub innego dokumentu tożsamości oraz Osobisty Numer Służb Publicznych, czyli Personal Public Service Number (tzw.PPS), jeśli go posiadasz, a także oryginały formularzy P45 i/lub P60 otrzymane od wszystkich pracodawców, jeśli było ich kilku w danym roku.

Formularz P45 zawiera informacje o osiągniętych dochodach i zapłaconych podatkach w danym miejscu pracy. Jest to niebieski, trzystronicowy formularz, który wydaje pracodawca, w momencie zakończenia pracy.

Formularz P60 zawiera informacje o osiągniętych dochodach i zapłaconych podatkach. Wydaje go ostatni pracodawca, u którego pracowało się pod koniec roku podatkowego.

Jeśli nie posiadasz formularzy P45 ani P60, potrzebne będą oryginały ostatnich dokumentów wypłat ( tzw. payslips) od wszystkich pracodawców.

Jeśli nie posiadasz żadnego z tych dokumentów, nie ma problemu! Zdobędziemy je dla Ciebie i będziesz mógł ubiegać się o zwrot należnych Ci pieniędzy!

Jeżeli pracowałeś w ramach samozatrudnienia, np. w firmie ochroniarskiej, będą potrzebne wszystkie oryginały zaświadczeń o pobraniu podatku od stosownych umów, tzn. Relevant Contracts Tax Deduction Certificate (RCTDC).

Gdy masz już potrzebne dokumenty, należy je nam dostarczyć. Możesz je wysłać tradycyjną pocztą lub zamówić kuriera na nasz koszt. Informacje o tym, jak to zrobić znajdziesz w e-mailu od nas.

Kiedy otrzymamy wszystkie dokumenty, natychmiast rozpoczniemy proces odzyskiwania podatku. To my wypełniamy dla Ciebie formularze podatkowe i wysyłamy je do zagranicznego urzędu skarbowego, z którym potem pozostajemy w kontakcie, w celu monitorowania i przyspieszania procesu zwrotu. O jego postępach będziemy Cię na bieżąco informować e-mailem.

Czas realizacji zwrotu przeciętnie wynosi od 45 do 90 dni, licząc od daty otrzymania przez nas wszystkich dokumentów i koniecznych informacji.

Irlandzki urząd skarbowy (Revenue) przekazuje zwrot podatku do RT TAX. Dopiero wtedy pobieramy należną nam prowizję. U nas nie ma żadnych opłat z góry, czy ukrytych kosztów! Ubieganie się zwrot podatku nic nie kosztuje, a prowizja za usługę jest pobierana tylko wtedy, gdy zwrot zostanie przyznany.

Gdy otrzymamy zwrot, niezwłocznie prześlemy Ci pieniądze. Może to być przelew na wskazane przez Ciebie konto bankowe w dowolnym kraju lub czek.

Wielu Polaków pracujących za granicą nie wie o możliwości zwrotu nadpłaconego podatku lub o nim wie, ale nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na bieganie po urzędach i wypełnianie formularzy. Jednak korzystając z usług renomowanej firmy, takiej jak RT TAX, procedura zwrotu staje się bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę www.odzyskajpodatek.pl i rozpocząć procedurę.


RT TAX blog
Pracowałeś za granicą, czy dopiero planujesz wyjazd? Wierzymy, że nasze rady Ci pomogą.
Czytaj dalej
Prasa o nas
Dowiedz się, co piszą o nas polskie portale.
Czytaj dalej
O nas
Dowiedz się więcej o RT Tax. Nasza krótka historia i dlaczego warto nas wybrać.
Czytaj dalej
Kalkulator
Ile mogę odzyskać?


 
 
Kontakt:

Centrum Kwiatkowskiego
ul. 10 lutego 16, 81-364 Gdynia,
lokal B5.01/A, Polska
Tel.: +4­85­86­211­360
Email: poland@rttax.pl
Skype: rttax_poland

 
Wymagany pakiet dokumentów

Wybierz kraj i pobierz formularze, niezbędne do przeprowadzenia procedury zwrotu podatku.

Dalej
Obserwuj nas na Google+1 obserwatorzy | 1 460 czytelnicy