Prosty sposób
na zwrot podatku
Tel. +48 58 621 13 60
E-mail: poland@rttax.pl
odzyskajpodatek.pl
Powrót do strony głównej
Zwrot podatku z USA

Miliony Polaków zdecydowało się na emigrację w celach zarobkowych. Tym, którzy legalnie pracowali lub pracują za granicą, w większości należy się zwrot nadpłaconego podatku dochowego.

Co to znaczy, że podatek dochodowy został nadpłacony?

Wynika to z prawa podatkowego. Jeśli praca jest legalna, każdy pracodawca już od pierwszej wypłaty potrąca pracownikowi zaliczkę na podatek, którą odprowadza do miejscowego Urzędu Skarbowego.

Prawo każdego kraju przewiduje pewną kwotę w skali roku, którą można zarobić bez opodatkowania. Jeśli dochód przekroczy kwotę zwolnioną z podatku, wtedy nastąpi zwrot tylko części zapłaconej zaliczki. Ewentualny zwrot podatku następuje na podstawie rocznego zeznania podatkowego składanego do Urzędu Skarbowego (właściwego dla miejsca zatrudnienia) w formie deklaracji podatkowej.Deklaracji tej dokonuje się na podstawie dokumentów wystawianych przez pracodawcę. System podatkowy w USA jest progresywny. Oznacza to, że kwota podatku podlegająca zwrotowi uzależniona jest od całorocznego dochodu (tzn. im więcej zarobisz ponad kwotę niepodlegającą zwrotowi, tym mniejsza będzie suma do zwrotu).

Jak ubiegać się o zwrot podatku?

Po dokonaniu rozeznania i zapoznaniu się z procesem, ubieganie się o zwrot nadpłaconego podatku nie powinno przysporzyć większych trudności. Pierwszym krokiem jest wybór sposobu rozliczenia. Można go dokonać samodzielnie lub zlecić profesjonalnej firmie.

Oba sposoby mają swoje zalety i wady. Ubiegając się o zwrot podatku należy bardzo dokładnie wypełnić dokumenty. Jakiekolwiek błędy spowodują opóźnienie procesu. Dodatkowo należy być w ciągłym kontakcie z Urzędem Skarbowym, w celu ponaglania procesu odzyskiwania podatku.

Dla osób ze słabą znajomością języka angielskiego lub nie mających czasu, czy ochoty na kontrolowanie przebiegu procesu odzyskiwania podatku, najlepszą opcją jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy.

Można ją szybko znaleźć w internecie. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać „odzyskaj podatek” lub „zwrot podatku z zagranicy”. Pojawi się wtedy wiele firm oferujacych usługi tego typu. Warto zapoznać się z ofertą kilku z nich, jak rownież przeczytać opinie osób, które skorzystały z usług danej firmy. To ułatwi wybór najkorzystniejszej opcji. Niektóre firmy odzyskujące podatki nie pobierają prowizji do momentu otrzymania zwrotu podatku. Dlatego warto skorzystać z tego typu oferty, a unikać tych, które wymagają przedpłaty.

Jedną z takich renomowanych firm o międzynarodowym zasięgu i długoletnim doświadczeniu jest RT TAX. Jeśli zdecydujemy się na jej usługi, wystarczy wypełnić Formularz podany na stronie internetowej, zadzwonić lub odwiedzić biuro osobiście. Po dokonaniu rejestracji należy dostarczyć wszystkie wymagane dokumenty drogą pocztową lub osobiście do biura przedstawicielstwa.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby ubiegać się o zwrot?

W przypadku RT TAX, wymagane dokumenty to ostatni payslip lub formularze W-2 od wszystkich pracodawców, kopia karty Social Seciurity i kopia wizy.

Ostatni payslip to po prostu czek ostatniej wypłaty. Taki czek najczęściej składa się z dwóch części: czeku i odcinka. Na odcinku czeku jest przedstawiona informacja o zarobkach pracownika i podatkach zapłaconych przez pracodawę. Ta informacja jest niezbędna przy zwrocie podatku.

Formularz W-2 to dokument, na którym znajduje się pełna informacja o zarobkach i zapłaconych podatkach. Według prawa USA, pracodawca musi wypełnić i przesłać formularz W-2 w styczniu. Formularz W-2 jest podstawowym dokumentem wymaganym przy zwrocie podatku.

W przypadku braku dokumentu W-2 czy ostatniego czeku, nadal istnieje możliwość ubiegania się o zwrot podatków. RT Tax może je zdobyć, kontaktując się z pracodawcą.

Gdy firma posiada już wszystkie wymagane domumenty, kalkuluje wysokość podatku i wypełnia formularze dla Urzędu Skarbowgo.

Zwrot podatku Social Security & Medicare

Zazwyczaj od dochodu jest odciągany tylko podatek Federalny i Stanowy. Uczestnicy programu Work &Travel nie płacą podatków Social Security & Medicare (FICA), zdarza się jednak, że pracodawca je odciąga. Jeśli pracowało się na wizie F-1, J-1, M-1 lub Q1 a pracodawca odciągał podatki Social Security & Medicare (FICA) z wypłaty, można odzyskać tę kwotę.

Proces zwrotu tych podatków jest złożony i odbywa się etapami. Dlatego może o¬n trwać nawet rok. Podatki Social Security & Medicare można odzyskać tylko z trzech lat wstecz.

Jak długo trwa procedura zwrotu?

Dodatkową korzyścią przy korzystaniu z usług profesjonalnej firmy jest to, że jest ona odpowiedzialna za ponaglanie rozpatrywania dokumentów zgodnie z zasadami i procedurami zwrotu. Zwrot podatku możesz uzyskać w trybie standardowym, który trwa 90-120 dni, szybkim: 35-45 dni lub pilnym, tylko w 5-7 dni, licząc od momentu otrzymania przez firmę wszystkich informacji i dokumentów. W trakcie oczekiwania na pieniądze, firma na bieżąco informuje klienta o przebiegu zwrotu poprzez e-mail. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można dodatkowo kontaktować się ze specjalistami, którzy udzielą wszelkich wyjaśnień, bo procedura zwrotu jest jawna.

W jaki sposób otrzymuje się pieniądze?

Zwrot podatku następuje na konto firmy, która po odliczeniu opłaty za wykonaną usługę (pewnien % od kwoty podlegającej zwrotowi), przesyła zwrot przelewem na konto osobiste klienta lub czekiem.

Brak tu żadnych opłat z góry i ukrytych kosztów. Oznacza to jedynie, że ubieganie się o zwrot podatku nic nie kosztuje, a opłata za usługę jest pobierana jedynie w przypadku, gdy zwrot podatku zostanie przyznany przez urząd skarbowy.

Wielu Polaków pracujących za granicą nie wie o możliwości zwrotu nadpłaconego podatku lub o nim wie, ale nie ubiega się o niego, nie mając czasu lub ochoty na wypełnianie formularzy. Jednak korzystając z usług renomowanej firmy, takiej jak RT TAX, procedura zwrotu staje się bardzo prosta. Aby ją rozpocząć wystarczy wejść na stronę internetową i zarejestrować się, wypełniając Formularz, a z łatwością otrzyma się należne pieniądze.


Prasa o nas
Dowiedz się, co piszą o nas polskie portale.
Czytaj dalej
O nas
Dowiedz się więcej o RT Tax. Nasza krótka historia i dlaczego warto nas wybrać.
Czytaj dalej
RT TAX blog
Pracowałeś za granicą, czy dopiero planujesz wyjazd? Wierzymy, że nasze rady Ci pomogą.
Czytaj dalej
Kalkulator
Ile mogę odzyskać?


 
 
Kontakt:

Centrum Kwiatkowskiego
ul. 10 lutego 16, 81-364 Gdynia,
lokal B5.01/A, Polska
Tel.: +4­85­86­211­360
Email: poland@rttax.pl
Skype: rttax_poland

 
Wymagany pakiet dokumentów

Wybierz kraj i pobierz formularze, niezbędne do przeprowadzenia procedury zwrotu podatku.

Dalej
Obserwuj nas na Google+1 obserwatorzy | 1 460 czytelnicy