Prosty sposób
na zwrot podatku
Tel. +48 58 621 13 60
E-mail: poland@rttax.pl

Opisy dokumentów

Co to jest formularz P-45?

Formularz P-45
jest dokumentem zawierającym informacje na temat dochodów i zapłaconych podatków. Formularz P-45 powinien zostać Ci dostarczony przez twojego pracodawcę w momencie odejścia z pracy.

Co to jest formularz P-60?

Formularz P-60
jest dokumentem zawierającym informacje na temat dochodów i zapłaconych podatków. Formularz P-60 powinien zostać Ci dostarczony przez twojego pracodawcę pod koniec roku podatkowego, który następuje 5 kwietnia każdego roku.

Co to jest ostatni dokument wypłaty wynagrodzenia?

Dokument zawierający informacje na temat otrzymanego dochodu i zapłaconych podatkach, i który zostaje wystawiony przez pracodawcę za każdym razem w momencie wypłacenia płacy nazywa się dokumentem wypłaty wynagrodzenia. Ostatni dokument wypłaty wynagrodzenia zawiera informację na temat całkowitego dochodu i sumy zapłaconych podatków od początku okresu zatrudnienia lub od początku roku podatkowego.

Co to jest asygnata CIS?

Asygnata CIS
lub Miesięczne Zaświadczenia dla Podwykonawcy (Subcontractor Monthly Statement) (Miesięczne Zaświadczenia dla Podwykonawcy) jest dokumentem zawierającym informacje na temat dochodu i zapłaconego podatku. Przedsiębiorstwo, dla którego pracownik pracuje w ramach samo-zatrudnienia, wystawia go każdego miesiąca.

Co to jest numer NIN?

Numer Ubezpieczenia - National Insurance Number (NIN) jest unikatowym numerem nadanym Tobie przez Departament Pracy i Emerytur na całe życie.Numer NIN zostaje wydrukowany na specjalnym dokumencie lub na niebiesko-czerwonej karcie. NIN składa się z 9 symboli (XX000000X), gdzie X jest literą, a 0 jest liczbą.

Co to jest numer UTR?

UTR jest unikatowym numerem nadawanym przez brytyjski urząd skarbowy.Posiadając taki numer, możesz świadczyć usługi lub pracować w ramach samo-zatrudnienia. Numer UTR składa się z 10 liczb.Jeżeli karta CIS (Schemat Przemysłu Budowlanego) została wystawiona pracownikowi, numer UTR jest na niej wydrukowany lub można go znaleźć na piśmie otrzymanym z centrum Inland Revenue.

Co oznacza skrót PAYE?

PAYE (Pay as You Earn – Płać, gdy zarabiasz) jest systemem pobierania podatku dochodowego Wielkiej Brytanii.Wszyscy pracownicy zatrudnieni przez pracodawców płacą podatki w ramach tego systemu.

Co oznacza „Samo-zatrudnienie”?

„Samo-zatrudnienie" jest formą przedsiębiorczości w Wielkiej Brytanii pozwalającą osobom fizycznym na świadczenie usług lub indywidualna pracę, np. w branży ochroniarskiej lub budowlanej.


Rejestracja

Rozpocznij odzyskiwanie swojego podatku z
RT TAX - certyfikowanym agentem w zwrocie podatku. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami za Ciebie, a Ty zaoszędzisz swój czas.
Rozpocząć zwrot
Kalkulator
Poznaj swoją kwotę zwrotu. Na to poświęcisz tylko kilka minut!
Ile mogę odzyskać?
 
 
Kontakt:

Centrum Kwiatkowskiego
ul. 10 lutego 16, 81-364 Gdynia,
lokal B5.01/A, Polska
Tel.: +4­85­86­211­360
Email: poland@rttax.pl
Skype: rttax_poland

 
Wymagany pakiet dokumentów

Wybierz kraj i pobierz formularze, niezbędne do przeprowadzenia procedury zwrotu podatku.

Dalej
Obserwuj nas na Google+1 obserwatorzy | 1 460 czytelnicy