Usługi związane z podatkiem w Danii

Jeśli pracowałeś w Danii, musisz złożyć stosowne duńskie zeznanie podatkowe

Zwrot dodatku urlopowego / Zamrożonego urlopu

Zmiany w duńskim prawie urlopowym spowodowały pewne zmiany w procedurze ubiegania się o zwrot dodatku urlopowego (Feriepenge):

Osoby, które pracowały i kumulowały należne dni urlopowe od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2020 r. powinny złożyć wniosek o wypłatę świadczeń urlopowych do 1 maja 2021 r. Jeśli nie zdążysz złożyć wniosku o urlop w terminie, Twoje skumulowane należności z tytułu urlopu zostają zamrożone i przekazane na specjalny Fundusz ("Lønmodtagernes Feriemidler"). Wypracowaną kwotę otrzymasz automatycznie, po osiągnięciu wieku emerytalnego w Danii. Jeśli nie pracujesz już w Danii i opuściłeś duński rynek pracy, możesz ubiegać się o te pieniądze przed upływem oficjalnego terminu. Zwracamy uwagę, że kwota zamrożonego urlopu przed jej wypłaceniem może zostać opodatkowana według stawki 40-60%.

O wyrównanie z tytułu urlopu można ubiegać się w ciągu 1 roku od zakończenia roku urlopowego: np. wniosek dotyczący pieniędzy za urlop zarobionych w okresie od 21.09.2022 do 31.08.2022 należy złożyć przed 30.09.2023.


Opłata za usługę:

|z NemID / MIT ID (formularz wniosku o zwrot dodatku urlopowego online) – 230 PLN
|bez NemID / MIT ID (formularz wniosku o zwrot dodatku urlopowego w formie papierowej) – 320 PLN
|formularz wniosku o wypłatę zamrożonego świadczenia urlopowego przed osiągnięciem wieku emerytalnego - 320 PLN

Niezbędne dokumenty: Paszport lub dowód osobisty z obydwu stron, Pisma z "Feriekonto", "LD Feriemidler" lub innych funduszy urlopowych (jeśli masz). Jeśli ubiegasz się o zamrożone świadczenie urlopowe, prosimy o przedstawienie dowodów, że opuściłeś Danię ponad 6 miesięcy temu (najlepszym dowodem jest umowa o pracę z nowego miejsca).

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj nam pytanie tutaj:

Możesz zadać pytanie, po prostu wypełnij ten mały formularz poniżej. Dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć Ci tak szybko, jak to możliwe. Dziękuję Ci.

Wyślij