Zwrot podatku od Norwegii

Chcesz wiedzieć, ile możesz odzyskać? Skorzystaj z kalkulatora podatkowego

Wymagane dokumenty

Aby rozpocząć procedurę zwrotu podatku, będziesz potrzebować następujących dokumentów:

 

|Kopia Twojego dowodu osobistego lub paszportu;

|Formularz Arsoppgave lub ostatni odcinek wypłaty od wszystkich pracodawców;

|Formularz Skattemelding (Tax return) (jeżeli otrzymałeś go od norweskiego urzędu skarbowego);

|Rozliczenie Podatkowe - Skatteoppgjor (Tax assessment notice) (jeżeli posiadasz);

|Kopia Skattekort (Tax deduction card) (jeżeli posiadasz)


UWAGA: Jeżeli nie posiadasz któregoś z dokumentów - TO NIE PROBLEM! Wciąż możesz ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku! Nasi specjaliści zdobędą brakujące dokumenty za Ciebie!

Na początku 2019 roku Norwegia przeszła na uproszczony system opodatkowania tymczasowych pracowników zagranicznych, którzy mieszkają i pracują w Norwegii, wprowadzając stałą stawkę podatkową w wysokości 25%.
Aby móc ubiegać się o zwrot podatku, należy zarejestrować się w tradycyjnym systemie podatkowym w Norwegii. Prześlij nam swoje dane, przeanalizujemy Twoją sytuację i w razie potrzeby zmienimy Twój system podatkowy, aby uzyskać zwrot pieniędzy.

*Selvangivelse jest dokumentem wystawianym przez norweski urząd podatkowy. Zawiera pełną informację na temat Twoich dochodów i zapłaconych podatków. Pod koniec marca formularze te są wysyłane do wszystkich pracowników w Norwegii.

**Skatteoppgjor – jest to roczne rozliczenie podatkowe, wystawiane przez norweski urząd podatkowy po rozpatrzeniu złożonej deklaracji podatkowej.

***Każdy kto pracuje w Norwegii powinien posiadać formularz zwany Skattekort. Zawiera on osobisty numer Fodselsnummer lub tak zwany numer D. Pracodawcy używają tego dokumentu w celu obliczenia kwoty podatku, jaka powinna być pobrana z płacy pracownika. Nowy Skattekort jest wystawiany pracownikom w grudniu każdego roku.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj nam pytanie tutaj:

Możesz zadać pytanie, po prostu wypełnij ten mały formularz poniżej. Dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć Ci tak szybko, jak to możliwe. Dziękuję Ci.

Wyślij