Zwrot podatku od Stanów Zjednoczonych

Uzyskaj zwrot podatku!

Wymagane dokumenty

Aby rozpocząć procedurę zwrotu podatku, będziesz potrzebować następujących dokumentów:

Ostatnie odcinki wypłat od wszystkich pracodawców (jeśli je masz);

Formularze W-2 od wszystkich pracodawców (otrzymasz W-2 od swoich pracodawców do 15 lutego);

Kopia Twojego paszportu;

Kopia karty Social Security;

Kopia Twojej wizy;

Kopia formularza DS-2019 (jeśli je masz).


UWAGA: Jeśli nie posiadasz wszystkich wymaganych dokumentów-to nie problem! Nadal możesz rozpocząć procedurę zwrotu podatku. Nasi doświadczeni eksperci od zwrotu podatku pozyskają dla Ciebie brakujące dokumenty.

UWAGA: bardzo ważne jest aby dostarczyć formularze W-2 lub ostatnie odcinki wypłaty od wszystkich pracodawców, nawet jeśli podatki nie były odprowadzane podczas zatrudnienia.

Jeśli uczestniczyłeś w programie Work & Travel USA lub innym programie na wizie F-1, J-1. M-1 lub Q1 a pracodawca odciągał podatki Social Security & Medicare (FICA) z wypłaty, możesz odzyskać tę kwotę.

*To dokument od pracodawcy świadczący o uzyskanych dochodach i potrąconych podatkach. Powinieneś otrzymać ten dokument od pracodawcy przed 15 lutego. Jeżeli nie posiadasz formularza W-2, zostanie wykorzystany ostatni odcinek wypłaty (pay slip).

**To zaświadczenie o uzyskanym dochodzie i zapłaconym podatku, który otrzymujesz od swojego pracodawcy wraz z czekiem z wypłatą. Ostatni odcinek wypłaty (pay slip) zawiera informacje o Twoim całkowitym dochodzie i odprowadzonym podatku.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj nam pytanie tutaj:

Możesz zadać pytanie, po prostu wypełnij ten mały formularz poniżej. Dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć Ci tak szybko, jak to możliwe. Dziękuję Ci.


Wyślij